DOLAR 8,44370.19%
EURO 10,01280.28%
ALTIN 490,741,01
BITCOIN 3929795,81%
Kars
24°

AZ BULUTLU

19:23

AKŞAM'A KALAN SÜRE

X
1000 TL pandemi destek başvuru sonuçları. 3 Faz Ödemeleri

1000 TL pandemi destek başvuru sonuçları. 3 Faz Ödemeleri

Koronavirüsün tesirini gösterdiği ilk günlerde Aile Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan yurttaşlara 1000 TL toplumsal yardım parası vermeye başlamıştı. Toplumsal yardım başvuruları e-Devlet üzerinden yapılırken sorgulama işlemi içinde vatandaşlara aynı adres gösterilmişti. Başvurusu pozitif yönde karşılanan kişilerin parası PTT'den teslim ediliyor. Peki son dakika 1000 TL Pandemi başvuru sonucu sorgulama ekranı nerede?

ABONE OL
Aralık 14, 2020 02:45
1000 TL pandemi destek başvuru sonuçları. 3 Faz Ödemeleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüsün tesirini gösterdiği ilk günlerde Aile Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan yurttaşlara 1000 TL toplumsal yardım parası vermeye başlamıştı. Toplumsal yardım başvuruları e-Devlet üzerinden yapılırken sorgulama işlemi içinde vatandaşlara aynı adres gösterilmişti. Başvurusu pozitif yönde karşılanan kişilerin parası PTT’den teslim ediliyor. Peki son dakika 1000 TL Pandemi başvuru sonucu sorgulama ekranı nerede?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ihtiyaç sahibi olan ailelere koronavirüs salgınından sonra 1000 TL sosyal yardım parası vermeye başlamıştı. Bu ödemenin 1. Ve 2. Fazda ödemeleri yurttaşlara verildi fakat 3. Faz ödemeleri ne zaman verilecek merak ediliyor. Son dakika pandemi destek parası almaya hak kazanan kişiler PTT’den bir zarfın içinde bu paraları teslim alabiliyor. 3. Fazda pandemi destek müracaatsu alınıyor mu merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili açıklama geldi. Peki pandemi destek müracaat devam ediyor mu? Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1. Ve 2. Faz sosyal yardım paralarının yattığını 3. Faz pandemi destek paralarının da verileceğini belirtmişti. Sosyal yardım paraları ne zaman yatacak?
İşte Pandemi destek müracaat sorgulama!

Pandemi destek başvuru sorgulama

PANDEMİ DESTEK BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR MU?
Koronavirüs döenminde hayatımıza giren ve adını öğrendiğimiz pandemi destek parası normalleşme sürecinde de araştırılmaya devam ediliyor. Pandemi destek müracaatsu yapmak isteyen ve “pandemi destek müracaatsu devam ediyor mu, sosyal yardım 1000 lira müracaatsu alınıyor mu” merak edenler için Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1.000 TL sosyal yardımın devam ettiğini duyurdu. Bakan Selçuk duyurunun ardından şimdiye kadar verilen pandemi destek ile alakalı de bilgi verdi.

PANDEMİ DESTEK PARASI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?
Binlerce kişinin başvurduğu koronavirüsten olumsuz etkilenen yurttaşlara ekonomik olarak destek vermek için verilen pandemi destek parası için müracaat yapan yurttaşlar, uzun süreden beri müracaatlarının neticelerini bekliyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında dahi müracaat yapan yurttaşların henüz sonuçları sisteme eklenmedi. E-Devlet üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre, pandemi destek parası müracaatlarının ilk iki fazı verildi. Şu an 3. Fazının verilmesi için çalışmalar devam ediyor. Pandemi destek parası alarak koronavirüs dönemindeki ekonomik olumsuzluklardan bir nebze de olsa nefes almak isteyen yurttaşlar, pandemi destek müracaat sonuçları ne zaman açıklanır merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın fotoğrafı web sitesinde de pandemi destek müracaatsunun 3. Fazı ne zaman verileceğine dair net bir tarih bulunmamakta. Fakat muhtaç yurttaşlar devamlı araştırma yaparak, 1.000 liralık yardımdan yararlanmak istiyor.

PANDEMİ DESTEK BAŞVURU SONUCU SORGULAMA EKRANI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın e-Devlet üzerinden yapılan müracaat ektanında şu bilgiye yer verdi;

Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının yurttaşlarımız üstündeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.

1000 TL pandemi yardımı ne zaman ödenecek? Sosyal yardım parası sorgulama ekranı!

Fazda ise, e-Devlet Kapısı üstünde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.
TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan yurttaşların Pazartesi,

2 olan yurttaşların Salı,

4 olan yurttaşların Çarşamba,

6 olan yurttaşların Perşembe,

8 olan yurttaşların Cuma

günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm yurttaşlar söz konusu hizmeti kullanarak müracaatlarını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.